Gizlilik ve Güvenlik

Şirketimiz internet sitesi ziyaretçilerinden ve üyelerinden almış olduğu bilgileri hem çevrimiçi hem de çevrimdışı durumdayken koruma altına almaktadır. Bilgilerin sitemize aktarımı, sipariş işlemleriniz ve kredi kartı ile yapılan işlemlerin tümünde sistem 256 bit SSL güvenlik sistemiyle koruma altında tutulmaktadır. Bu uluslar arası sistem sayesinde sizinle sitemiz arasındaki tüm bilgi alış-verişi kırılması pratikte imkansız olan bir şifreleme yöntemiyle şifrelenmiş olarak gerçekleşmektedir. Bize vermiş olduğunuz tüm bilgiler adli makamlar tarafından resmi bir istek olmadığı sürece hiçbir şart altında üçüncü şahıslara verilmez ve alışveriş ve üyelik işlemleri sürecinde verdiğiniz talimatlar dışında kullanılmaz.

Yukarıda taahhüt etmiş olduğumuz konuların yanında güvenliği artırmak için müşterilerimizin ve ziyaretçilerimizin de dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunları kısaca şöyle özetleyebiliriz:

Bizimle iletişim kurarken kredi kartı bilgilerinizi e-posta ya da iletişim formu ile kesinlikle göndermeyiniz.
Kullandığınız bilgisayarın güvenlik açıklarından arındırılmış olmasına dikkat ediniz. Bilgisayarınızda yüklü bulunan virüs, firewall ve antispy programlarının güncel olmasına özen gösteriniz.
Kullandığınız bilgisayarda tuş kaydedici programların bulunabileceğini göz önünde tutarak şifre giriş işlemleri sırasında sitemizde göreceğiniz sanal klavyeyi kullanınız.

Bilgisayarınızda bulunabilecek olası güvenlik açıklarından doğacak istenmeyen sonuçlardan şirketimiz sorumlu değildir.

SSL Nedir ve Ne İşe Yarar?

Bilginin bütünlüğü ve gizliliği için, internet üzerinde iki taraf arasında oluşan trafiğin şifrelenerek, gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasını sağlayan SSL (Secure Sockets Layer) protokolü kullanılmaktadır. SSL protokolü bütün yaygın web sunucuları ve tarayıcıları tarafından desteklenen bir protokoldür.

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece alıcı tarafında deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Sitemizde SSL
İnternet sitemizde gezerken SSL ile şifrelenmiş güvenli sayfalarda (örnek: Alışveriş Sepeti) olduğunuzu “https://” ön eki ile başlayan adresten ve status bar üzerinde göreceğiniz sarı asma kilit simgesinden anlayabilirsiniz.